Obieg dokumentów, workflow, procesy biznesowe, systemy dedykowane, RCP, konsulting

Nasz pomysł na workflow

Jeżeli przyjmiemy za WfMC, że workflow to automatyzacja procesów biznesowych, podczas której dokumenty, informacje lub zadania są przekazywane od jednego uczestnika do następnego, według odpowiednich procedur zarządczych, to powstają co najmniej dwa zagadnienia, z którymi muszą się zmierzyć osoby podejmujące wyzwanie wdrożeniowe:

  • opracowanie lub dopracowanie procedur według których dokumenty, informacje i zadania będą przekazywane oraz
  • wybór i konfiguracja narzędzi informatycznych automatyzujących przepływ.

 

Do tego dochodzi jeszcze trzecie, być może najważniejsze wyzwanie, czyli właściwa postawa uczestników wdrożenia zarówno po stronie dostawcy, klienta jak i użytkowników.

Naszym zdaniem wzór na sukces wdrożenia (S) można przedstawić w następujący sposób:

S = (K + Q) x M

K – kompetencje uczestników
Q – jakość narzędzi informatycznych
gdzie: Q = T x P
T – techniczne możliwości i parametry systemów
P – przyjazność dla użytkownika
M – motywacja, postawa i zaangażowanie

 

K – jak kompetencje

Wywodzimy się z biznesu. To potrzeby użytkowników i cele biznesowe są dla nas punktem wyjścia. Jesteśmy analitykami, menedżerami, ekonomistami, informatykami z bogatym doświadczeniem. Pomożemy zoptymalizować każdy wdrażany proces, ponieważ wykraczamy daleko poza warstwę technologiczną. Nasz zespół jest elastyczny. Pracujemy blisko Klienta i razem z nim. Rozumiemy, że dopiero suma naszych kompetencji przybliża nas do sukcesu.

 

T – jak techniczne możliwości i parametry

Mamy dobre rozwiązanie informatyczne. System został napisany przez nas z wykorzystaniem doświadczeń wielu osób i firm. Jest nieustannie rozwijany, a lista nowoczesnych, planowanych funkcjonalności jest bardzo długa. Możemy zbudować na jego bazie dowolny obieg dokumentów i spraw wspomagający pracę Twojej organizacji.

 

P – jak przyjemność dla użytkowników

Interfejsy naszego rozwiązania są nowoczesne i intuicyjne, zbliżone do stosowanych w portalach społecznościowych, tym samym przełamujemy bariery niechęci użytkowników do zmian.

Czytaj dalej

My-Place-glowny-interfejs-podstrona

Oferowane przez nas narzędzia nazywamy organicznymi (organic workflow).

Naszym zdaniem system workflow powinien być skutecznym narzędziem, możliwie najbliższym organizmom żywym – stworzonym dla ludzi i ich wspomagającym. Dla nas flow to nie tylko przepływ w znaczeniu ergonomicznym i informatycznym, ale pojęcie psychologiczne, czyli stan umysłu gdzieś pomiędzy satysfakcją, a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności. Odczuwamy go, gdy jakieś zadanie pochłania nas całkowicie i wykonujemy je z czystą przyjemnością. Co prawda nasz system (jeszcze – na tym etapie rozwoju) nikogo w ten stan nie wprowadzi, ale przynajmniej, gdy już się w nim znajdzie, to pozwoli w nim pozostać.

M – jak motywacja

Jesteśmy silnie zmotywowani. Zależy nam na każdym wdrożeniu i pełnej satysfakcji Klienta. Pragniemy, aby pierwszy wdrożony proces był początkiem wielu kolejnych. Nie jesteśmy korporacją, odpowiedzialność nie jest rozmyta.

Przekonujące

ale ile to kosztuje?